19 února, 2015

Náš oddíl

Oddíl byl založen roku 1998 Monikou Oujeskou.

Vůdkyně oddílu:

Anežka Plášková 2020 – nyní

Ludmila Dobrozemská 2014 – 2020

Jana Zachovalová 2010 – 2014

Monika Oujeská 1998 – 2010

Minetaka

Název MINETAKA údajně v aboriginském jazyku (pozn. aboriginci jsou australští domorodí lidé) DENNÍ SVIT, SLUNEČNÍ PAPRSEK.

Oddílové zkoušky

Oddílové zkoušky se plní v létě na táboře. Rozlišujeme několik základních zkoušek:

• TÁBOROVÉ jsou zkoušky především pro světlušky, které tvoří 6 hodin mlčení, 6 hodin hladovky a další doplňkové zkoušky.
  • TŘI BÍLÉ TESÁKY – náročnější zkouška pro skautky, kdy je nutné vydržet mlčet a hladovět 12 hodin, absolvovat zkoušku samotky a další doplňkové zkoušky.
  • DEVĚT OSTRÝCH ŠÍPŮ
  1. Zkouška otužilosti
  2. Zkouška stání
  3. Zkouška čisté mysli
  4. Zkouška samoty
  5. Zkouška ranní přírody
  6. Zkouška nočního bdění
  7. Zkouška dobrého skutku
  8. Zkouška „M“
  9. Zkouška „F“
  • TŘI ORLÍ PERA – je nejtěžší zkouška, kterou plní dívky v rangerském věku se souhlasem vůdkyně oddílu. Tvoří ji klasických 24 hodin mlčenky, 24 hodin hladovky a 24 hodin samotky, při které musí daná skautka splnit zadaný úkol ve vzdálenosti cca 10 km od tábora a navíc nesmí být nikým spatřena.