Únor 19, 2015

Náš oddíl

Oddíl byl založen roku 1998 Monikou Oujeskou.

Vůdkyně oddílu:

Ludmila Dobrozemská 2014 – nyní

Jana Zachovalová 2010 – 2014

Monika Oujeská 1998 – 2010

Minetaka

Název MINETAKA údajně v aboriginském jazyku (pozn. aboriginci jsou australští domorodí lidé) DENNÍ SVIT, SLUNEČNÍ PAPRSEK.

Oddílová vlajka

heslo, hymna, pokřik, patron?

Oddílové zkoušky

Oddílové zkoušky se plní v létě na táboře. Rozlišujeme několik základních zkoušek:

• TÁBOROVÉ jsou zkoušky především pro světlušky, které tvoří 6 hodin mlčení, 6 hodin hladovky a další doplňkové zkoušky.

• TŘI BÍLÉ TESÁKY – náročnější zkouška pro skautky, kdy je nutné vydržet mlčet a hladovět 12 hodin, absolvovat zkoušku samotky a další doplňkové zkoušky.

• DEVĚT OSTRÝCH ŠÍPŮ
  1. Zkouška otužilosti
  2. Zkouška stání
  3. Zkouška čisté mysli
  4. Zkouška samoty
  5. Zkouška ranní přírody
  6. Zkouška nočního bdění
  7. Zkouška „M“
  8. Zkouška „F“

• TŘI ORLÍ PERA – je nejtěžší zkouška, kterou plní dívky v rangerském věku se souhlasem vůdkyně oddílu. Tvoří ji klasických 24 hodin mlčenky, 24 hodin hladovky a 24 hodin samotky, při které musí daná skautka splnit zadaný úkol ve vzdálenosti cca 10 km od tábora a navíc nesmí být nikým spatřená.